Wij hebben een ANBI-status!

Hallo allemaal! 😄
We hebben geweldig nieuws te delen met jullie! Onze stichting Rechter Handen heeft onlangs de ANBI-status ontvangen. Maar wat betekent dat eigenlijk en waarom is het zo belangrijk? In dit blogartikel zullen we je uitleggen wat een ANBI-status is en welke voordelen het biedt als je een donateur wordt van onze stichting.

Wat is een ANBI-status?

ANBI staat voor Algemeen Nut Beogende Instelling. Het is een erkenning die wordt verleend door de Belastingdienst aan non-profitorganisaties, zoals goede doelen, stichtingen en verenigingen, die zich inzetten voor het algemeen belang. Als een organisatie de ANBI-status heeft, betekent dit dat ze aan bepaalde voorwaarden voldoet en dat haar activiteiten een positieve impact hebben op de samenleving.

Maar wat betekent dit voor jou als donateur?

Er zijn verschillende voordelen waar je van kunt profiteren:

👉 Belastingvoordeel: Donaties aan een ANBI kunnen fiscaal aftrekbaar zijn. Dit betekent dat je, afhankelijk van je persoonlijke situatie, de mogelijkheid hebt om je gift van de belastingen af te trekken. Hierdoor kun je geld besparen en tegelijkertijd een goed doel ondersteunen.

👉 Transparantie en vertrouwen: ANBI-organisaties moeten voldoen aan strikte regels en openheid geven over hun financiën en activiteiten. Dit zorgt voor transparantie en vertrouwen tussen de stichting en haar donateurs. Je kunt erop vertrouwen dat je bijdraagt aan een organisatie die verantwoordelijk omgaat met de ontvangen donaties.

👉 Duurzame impact: Als donateur van een ANBI draag je bij aan activiteiten die gericht zijn op het algemeen belang. Je ondersteunt projecten en initiatieven die een positieve verandering teweegbrengen in de maatschappij. Of het nu gaat om het helpen van mensen in nood, het beschermen van het milieu of het bevorderen van educatie, jouw bijdrage draagt bij aan het realiseren van duurzame impact. In dit specifieke geval dus: als je onze stichting steunt, steun je een organisatie die zich inzet voor de jongeren in omgeving Veldhoven die een afstand hebben tot de maatschappij, arbeidsmarkt, school en/of zichzelf. Ook is het belangrijk om bij deze doelgroep het onderwerp ‘mentale gezondheid’ bespreekbaarder te maken. 

👉 Inspiratie en voldoening: Door een ANBI te steunen, kun je anderen inspireren om ook bij te dragen aan het goede doel. Je kunt laten zien dat je geeft om de samenleving en dat jouw steun een verschil maakt. Bovendien geeft het helpen van anderen vaak een gevoel van voldoening en dankbaarheid, wetende dat je iets waardevols hebt gedaan.

We zijn ontzettend blij dat we de ANBI-status hebben gekregen en we zijn dankbaar voor jouw (eventuele) steun als donateur. Samen kunnen we nog meer bereiken en een positieve verandering teweegbrengen in de wereld om ons heen.

Meer weten?

Wil je meer weten over onze stichting, onze projecten en hoe je kunt bijdragen? Neem dan een kijkje op onze website of neem contact met ons op. Wij beantwoorden met liefde jullie vragen. 

Ons beleidsplan en publicatieplicht-formulier is hier te lezen.

Meer informatie nodig over wat een ANBI status inhoudt? Dat lees je hier.

Binnenkort kun je hier onze ANBI status controleren.

Oh enne, doneren kan trouwens via dit linkje. 😉

Zoek

Shop

We zijn nog hard bezig met de ontwikkeling van onze shop. Deze hopen we zo snel mogelijk online te zetten!

In de tussentijd kun je terecht op onze blog of onze Instagram, waar we onze producten alvast zullen delen. Ook kun je daar de laatste ontwikkelingen volgen van de shop! 

Hier heb je in de tussentijd ook de mogelijkheid om een product te bestellen.

Naomi

Hoi! Mijn naam is Naomi. Samen met mijn tweelingzus Nenah (Vice-Voorzitter Rechter Handen) ben ik opgegroeid in Veldhoven.

In het dagelijks leven ben ik animator, foto- en videograaf. Daarnaast geef ik deze kennis graag door aan jongeren.

Dit doe ik door middel van workshops in het thema kunst & technologie. Denk hier bijvoorbeeld aan: stop motion animatie, VR & AR en de basisvaardigheden van foto- en videografie.

Klik hier voor mijn persoonlijke website.

WORKSHOP POËZIE & STOP MOTION ANIMATIE 🖊️ 🎥

Vanwege de zomerse vakantieperiode genieten onze teamleden ook van een welverdiende rust. Hierdoor hanteren wij vanaf 1 t/m 19 augustus een aangepast programma. Let op: de winkel is dan ook dicht!

Ben je op zoek naar een creatieve uitlaatklep? Doe dan mee met onze inspirerende workshop, waarbij we de kunst van poëzie (zoals blackout poetry) combineren met de magie van stop motion animatie. Leer bijvoorbeeld hoe je betekenisvolle poëzie kunt creëren door woorden weg te strepen in bestaande teksten en ontdek de fascinerende wereld van stop motion animatie om je gedicht tot leven te brengen!

📍 Locatie: Atelier van Stichting Rechter Handen: Meent 2 Veldhoven

DATA WORKSHOPS
➡️ Vrijdag 11 augustus
➡️ Dinsdag 15 augustus

LEEFTIJD:
De workshop is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Volwassenen zijn ook welkom!

KOSTEN:
De kosten voor de workshop bedragen €27,50 per persoon. Lunch inbegrepen.

AANTAL PLAATSEN*:
15 personen per dag. (vol = vol)
*Gaat niet door bij minder dan 5 inschrijvingen.

TERUG NAAR AANMELDFORMULIER

➡️ Neem het liefst een eigen (extra) telefoon of tablet mee waar de app “stop motion studio” op gedownload kan worden. Mocht je dit niet hebben? Wij hebben een aantal reserve telefoons/tablets die te gebruiken zijn tijdens deze workshop (beperkte voorraad). Graag aangeven tijdens het aanmelden als je hier gebruik van wilt maken.

➡️ Niet bedoeld voor kinderfeestjes. Wil je een kinderfeestje organiseren? Neem dan contact met ons op voor een offerte op maat.